EN LV EE

Naujienos ir įžvalgos

Vadovų atsakomybės draudimas

Sąrašas rizikų, dėl kurių vadovams gali tekti asmeniškai atlyginti trečiųjų asmenų patirtą žalą dėl netinkamo vadovo pareigų atlikimo, pastaraisiais metais nuolat auga. Šis pavojus dar labiau padidės, kai įsigalios ES direktyva, kuri įpareigoja vadovą tinkamai pasiruošti kibernetinėms grėsmėms.

Vadovų atsakomybės draudimas

Sąrašas rizikų, dėl kurių vadovams gali tekti asmeniškai atlyginti trečiųjų asmenų patirtą žalą dėl netinkamo vadovo pareigų atlikimo, pastaraisiais metais nuolat auga. Šis pavojus dar labiau padidės, kai įsigalios ES direktyva, kuri įpareigoja vadovą tinkamai pasiruošti kibernetinėms grėsmėms.

Logistika ir rizikų valdymas

„Aon Baltic“ perspėja eksportuotojus atsargiai rinktis prekių gabentojus

Draudimo brokeris „Aon Baltic“ atkreipia dėmesį, kad gali vėl suaktyvėti nusikaltėliai, kurių taikinys – Lietuvos gamintojų produkcija. Vien 2023 metų gegužės mėnesį tarptautinių pervežimų metu dingo mažiausiai septyni Lietuvos vežėjų užsakyti vilkikai su kroviniais.

Daugiau

Rizikų valdymas

Kalėdinės prekybos įkarštyje išauga tikimybė patekti į sukčių pinkles

Prasidėjus kalėdinei prekybai nemažai įmonių džiaugiasi išaugusiu užsakymų skaičiumi ir proga užsidirbti – tai dažnu atveju prislopina budrumą, todėl išauga tikimybė patekti į sukčių pinkles. Pristatome keletą dažnai naudojamų sukčiavimo schemų bei į ką svarbu atkreipti dėmesį norint, kad įmonė netaptų apgavysčių auka.

Daugiau

Kibernetinis saugumas

„Pigaus ir lengvo“ kibernetinio draudimo laikai baigėsi

Augant kibernetinių incidentų skaičiui, stiprėja įmonių supratimas apie kibernetinio draudimo svarbą. Norintys apsidrausti pirmiausia siekia sumažinti išpuolių sukeltus nuostolius ir žalą reputacijai. Tačiau kartu stiprėja ir draudikų reikalavimai. „Aon Baltic“ kibernetinių rizikų draudimo ekspertas Linas Pikšrys teigia, kad „pigaus ir lengvo“ kibernetinio draudimo laikai praėjo, o prieš apsidrausdamos įmonės turės atlikti nemažai namų darbų.

Daugiau

Rizikų valdymas

„Žalvariui“ gaisro padarytai žalai kompensuoti – beveik 2 mln. eurų

Pernai rugpjūtį atliekų tvarkymo įmonės „Žalvaris“ Kauno skyriuje kilusio gaisro metu nukentėjo trys įmonės apdrausti pastatai, juose esanti gamybinė įranga bei kitas turtas. Didelę žalą patyrusi įmonė nedelsdama pradėjo ieškoti būdų, kaip kuo greičiau atnaujinti veiklą. Padedant draudimo brokeriams „Aon Baltic“ bei draudimo bendrovei BTA buvo suderintas žalos avansinės dalies – 0,5 mln. eurų išmokėjimas.

Daugiau

Rizikų valdymas

Pernai gamtos stichijos sukėlė nuostolių už 313 mlrd. JAV dolerių

2022 m. pasaulyje įvyko 421 gamtos stichijos reiškinys, o jų bendra žala skaičiuojama 313 mlrd. JAV dolerių, rodo pasaulinės draudimo brokerės „Aon“ atlikta analizė. Lietuvoje daugiausia nuostolių sukelia tokie gamtos reiškiniai, kaip škvalai, liūtys bei smarkūs snygiai – jų padaryta žala vienam objektui siekia 50 tūkst. eurų ir daugiau.

Daugiau

Turto draudimas

Išaugo turto draudimo įmokos – kas tai nulėmė ir kokių klaidų nedaryti

Per 2022 m. pirmuosius tris ketvirčius įmonių draudimo įmokų sumos išaugo 39 proc., o žalų sumos pakilo net 51 proc. Jau ne vienerius metus pasaulyje didėjančios gamtinių nelaimių sukeliamos žalos didino turto draudimo kainas, kurių augimui Lietuvoje įtakos turi dar keli veiksniai – infliacija, augančios turto atstatymo kainos ir išaugusios rizikos dėl karo Ukrainoje.

Daugiau

Rizikų valdymas

„Neo Group“ turėjo 0,5 mln. USD vertės rūpesčių Stambule, padėjo draudimas

Kartas nuo karto draudikai Lietuvos įmonėms atlygina solidžias sumas, siekiančias šimtus tūkstančių eurų, kai kada – ir didesnes. Vienas naujausių įvykių – „Neo Group“ krovinį gabenusio ir Stambulo uoste ant seklumos užplaukusio laivo gelbėtojams išmokėta daugiau nei 0,5 mln. USD išmoka. Lietuvos draudikai verslui yra padengę ir 16,5 mln. Eur žalą.

Daugiau

Kibernetinis saugumas

Nauji programišių nusikaltimai ir Rusijos sukeltas karas skatina draustis nuo kibernetinių įsilaužimų

Kibernetiniai įsilaužimai šiuo metu tapo viena svarbiausių Lietuvai gresiančių rizikų, teigia pasaulinė draudimo brokerių bendrovė „Aon“. Jos atstovai Lietuvoje praneša, kad per pastaruosius trejus metus paklausa šiai draudimo rūšiai mūsų šalyje auga sparčiausiai, o draudimo įmokų sumos Lietuvos rinkoje auga daugiau nei triskart: nuo 600 tūkst. Eur (2019 m.) iki prognozuojamų 2 mln. Eur šiemet.

Daugiau

Darbuotojų sveikata ir gerovė

Rado būdą, kaip padėti pandemijos išsekintiems, bet psichologų vengiantiems darbuotojams – susidomėjo tūkstančiai

„Emocinės sveikatos mėnesio“ renginiuose psichologų patarimų klausėsi beveik keturi tūkstančiai dalyvių. Taip buvo siekiama pandemijos išsekintiems darbuotojams padėti žengti pirmąjį žingsnį – susitikus su psichologais ištirpinti baimę, trukdančią spręsti susikaupusias problemas.

Daugiau

Verslas ir inovacijos

„Aon Baltic“ įsidiegė inovatyvų „Citadele“ banko e. atsiskaitymų sprendimą „Klix“

Juo bus galima atsiskaityti įsigyjant draudimo paslaugas ir atliekant mėnesinius mokėjimus. Draudimas.lt platformoje, kuria per metus pasinaudoja daugiau nei 300 tūkst. privačių asmenų ir daugiau nei 6 tūkst. įmonių, klientai jau gali išskaidyti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo bei telefonų ekranų draudimo metines įmokas, o artimiausiu metu galės kas mėnesį mokėti ir už kitas draudimo rūšis.

Daugiau

Verslas besikeičiančiame pasaulyje

Statyba atsigauna: naujos technologijos, metodai ir medžiagos

Suvaržytos COVID-19, vyriausybės visame pasaulyje bando paskatinti šalių ekonomikos atsigavimą didelėmis investicijomis į infrastruktūrą. Dėl šio politikos pokyčio dėmesio centre atsidūrė statybos sektorius. Štai Kanados vyriausybė neseniai paskelbė apie 10 mlrd. Kanados dolerių (7,5 mlrd. JAV dol.) vertės investicijų į infrastruktūrą planą. Tuo tarpu Europos Sąjungos 750 mlrd. eurų atsigavimo po COVID-19 fondas daugiausia orientuotas į aplinkai palankios veiklos skatinimą.

Daugiau

Darbuotojų sveikata ir gerovė

Vakcinos nuo COVID-19: ką reikia žinoti darbdaviams

Po metus trukusios krizės 2020-ieji pasibaigė reta gera naujiena: JAV, JK ir kitų šalių sveikatos priežiūros sistemos pradėjo platinti vakcinas nuo naujojo koronaviruso (COVID-19). Paskiepijus pirmąsias sveikatos priežiūros darbuotojų ir pažeidžiamiausių ligonių grupes, apsaugos nuo ligos pažadas taip pat teikia vilčių, kad versle ir gyvenime galiausiai galėsime pamiršti COVID-19. Vakcinos buvo sukurtos rekordiniu greičiu ir leistos naudoti ekstremaliosios padėties sąlygomis.

Daugiau

Darbuotojai ir organizacija

10 tendencijų, pakeisiančių verslą per ateinančius dešimtmečius

Dėl dabartinės situacijos, kurioje atsidūrė įmonės, joms gali būti sunku prognozuoti savo ateitį. Tai ypač aktualu per tokią krizę kaip naujoji koronaviruso (COVID-19) pandemija, kai pagrindinį dėmesį įmonių vadovams gali tekti skirti vien tam, kad išsilaikytų. Tačiau dabartinė krizė verslo bendruomenę išmokė vertingos pamokos – būti geriau pasirengusiai kitai ilgalaikei krizei, kad ir kokia ji būtų. Tai reiškia, kad reikia nuolat sekti informaciją apie veiksnius, kurie gali turėti įtakos ilgalaikiams sprendimams dėl rinkų ir produktų pasiūlymų.

Daugiau

Darbuotojų sveikata ir gerovė

Draudikai išmoko vertinti koronaviruso riziką: draudžiasi ir įmonės, ir fiziniai asmenys

Draudimas susirgus COVID-19 rinkoje tampa tokia pat įprasta paslauga kaip turto, automobilio ar kelionių draudimas. Didžiausia šalies brokerių bendrovė „Aon Baltic“, per karantiną šį draudimą pasiūliusi Lietuvos įmonių darbuotojams, jau vasaros pradžioje apsidrausti internetu suteikė galimybę ir fiziniams asmenims. O šį rudenį, antrosios viruso bangos akivaizdoje šalies įmonėms pateikė atnaujintą darbuotojų COVID-19 draudimo pasiūlymą.

Daugiau

Verslas besikeičiančiame pasaulyje

Video seminaras: vadovų atsakomybės iššūkiai ir draudimo sprendimai

2020 metų gegužės 19 dieną advokatų kontora "Sorainen ir partneriai" bei draudimo brokerių bendrovė "Aon Baltic" surengė nuotolinį video seminarą "Vadovų atsakomybės iššūkiai ir draudimo sprendimai". Seminaro metu nagrinėjami D&O draudimo sutarties sudarymo ir vykdymo teisiniai iššūkiai bei aspektai bei išanalizuoti dažniausi vadovams pareiškiami ieškiniai. Pranešėjai: Darija Tonkich, Indrė Pelėdaitė, Jurgita Karvelė, Linas Pikšrys, Žygimantas Pacevičius.

Daugiau

Darbuotojų sveikata ir gerovė

Draustis galima: „Aon Baltic“ pasiūlė darbuotojų COVID-19 draudimą

Tarptautiniam draudimo paslaugų tinklui AON priklausanti draudimo brokerių bendrovė „Aon Baltic“ Lietuvos įmonėms jau siūlo darbuotojų COVID-19 draudimą, kurį „Aon Baltic“ platins kartu su rinkos lyderiu „Lietuvos draudimu“. Bendrovė siūlo tris skirtingus draudimo paketus, tačiau visų principas tas pats – draudėjas yra darbdavys, tačiau naudos gavėju tampa darbuotojas. Priklausomai nuo pasirinkto paketo, apdraustasis gali gauti išmoką, siekiančią iki 4000 eurų.

Daugiau

Darbuotojų sveikata ir gerovė

Koronavirusas: imunitetą lemiantys psichologiniai ir fiziologiniai veiksniai

Siaučiant naujojo viruso pandemijai, svarbus dalykas infekcijos prevencijai yra socialinių kontaktų atsiribojimas, tinkamas apsaugos priemonių vartojimas (kaukės ar respiratoriai, pirštinės) bei imuniteto stiprinimas. Tačiau ir saviizoliacija 100% neapsaugo nuo viruso, o tik sulėtina infekcijos plitimo mastus. Juk netgi lifto ore ar grįžus namo ant batų padų gali likti infekcijos pėdsakų. Todėl kontaktuoti su infekcija (didesnėje ar mažesnėje tikimybėje) gali bet kurios specialybės žmogus.

Daugiau

Verslas besikeičiančiame pasaulyje

Koronavirusas: patarimai klientams, turintiems kreditų draudimą

Dėl COVID-19 pandemijos ir pasaulio mastu taikomų suvaldymo priemonių poveikio daugelyje verslo sektorių prognozuojamas staigus pradelstų skolų augimas ir didėjantis bankrotų skaičius. Manome, kad šiuo itin neapibrėžtu laiku, dar svarbiau tampa tinkamai pasirūpinti įmonės operacijų dokumentais, gautinų skolų valdymu, Jūsų teisių užtikrinimu ir turimos kredito draudimo sutarties sąlygų ir įsipareigojimų vykdymu.

Daugiau

Verslas besikeičiančiame pasaulyje

Koronavirusas: kaip organizacijos gali sumažinti pandemijos riziką

2020 m. sausį Kinijos vyriausybė pripažino, kad naujasis virusas, apie kurį pirmą kartą pranešta Uhano mieste, perduodamas iš žmogaus žmogui. Nuo to laiko koronavirusas, oficialiai vadinamas COVID-19 (anksčiau – 2019-nCoV ūmus respiracinis susirgimas arba 2019-nCoV), paplito daugiau kaip dvidešimtyje šalių, juo, daugiausiai Kinijoje, užsikrėtė dešimtys tūkstančių žmonių.

Daugiau

Ekonomika ir verslas

Kas laukia 2020 metais? Pagrindinės verslo lyderių mintys

Praėjusieji metai nepagailėjo pasaulinei ekonomikai įtakos turėjusių rizikų bei iššūkių. 2019 m. organizacijoms teko akylai stebėti viską – nuo klimato pokyčių daromos įtakos ir geopolitinio netikrumo iki įtampos tarptautinėje prekyboje ir nuolat kintančių technologijų. Žengdami į naujus metus ir į naują dešimtmetį dėl vieno dalyko galime būti visiškai tikri – vis dar turėsime stengtis suvaldyti nuolatinius pokyčius ir nežinomybę.

Daugiau

Kibernetinė rizika

Duomenų privatumo kaina: žvilgsnis į BDAR baudas ir taisyklių nesilaikymo sąnaudos

Šiomis dienomis istorijos apie rimtus duomenų saugumo pažeidimus – jokia ne naujiena, vis tik į pranešimus apie tai, kad 2019 m. liepą didelei bendrovei įvykdžius pažeidimą, atskleista daugiau nei 100 mln. klientų asmeniniai duomenys, buvo atkreiptas didelis dėmesys.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

Ateities judumas: paspirtukai, dalijimasis dviračiais, autonominės transporto priemonės ir kita

Ar tai būtų pavėžėjimas, ar sujungtos viešojo transporto sistemos, ar autonominės transporto priemonės, ar elektriniai paspirtukai – keliavimo mieste būdai keičiasi. Ateities transportą formuos technologinė bei skaitmeninė pažanga, skirta tam, kad būtų galima lengviau ir efektyviau patekti iš taško A į tašką B.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

Ar esate pasirengę rizikai? 5 industrijų patirtis.

Šiandieniniai verslo lyderiai susiduria su vis platesnėmis rizikomis – ar tai būtų bandymas panaikinti nepalankios klientų reakcijos ir reputacijos žalą išėmus produktą iš apyvartos, ar mėginimas susigrąžinti sumažėjusį pasitikėjimą, ar atsakomybės iššūkiai po duomenų pažeidimo, ar siekis būti vienu žingsneliu toliau nuo pramonės trikdžių.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

Top 10 didžiausių šių metų rizikų bei grėsmių

Ekonominiai nuosmukiai, besikeičiančios rinkos sąlygos ir prekės ženklo bei reputacijos apsauga – tai tik keletas pavojų, kurie neleidžia vadovams ramiai miegoti naktį. Globali ir tarpusavyje susijusi ekonomika lemia tai, kad įvykiai vienoje pasaulio dalyje gali turėti didelių pasekmių kitoje pasaulio dalyje.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

Miškų gaisrai sukelia energetikos pramonės pokyčius

Kadangi auganti klimato rizika didina stichinių nelaimių dažnį ir intensyvumą, dėl besikeičiančių oro sąlygų žymiai didėja kita grėsmė – miškų gaisrai. Per pastaruosius dvejus metus rekordiniai miškų gaisrų nuostoliai kelia vis didesnę grėsmę žmonėms, nuosavybei ir verslui.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

2019 metų verslo tendencijos: nepastovumo valdymas ir augimo skatinimas

Ištisus metus žiniasklaidoje antraštės mirga apie uraganus, didžiulius gaisrus, „Brexit“ ir pasaulinių prekybos sutarčių perrašymą, o organizacijos mėgina suvaldyti nepastovumą, siekdamos geriausiai pasinaudoti esamomis galimybėmis.

Daugiau

Rizika ir inovacijos

Savininkas ar nuomininkas: kas skatina pokyčius automobilių pramonėje?

Ištisus dešimtmečius nuosavas automobilis daugeliui žmonių buvo tarsi perėjimo į pilnametystę simbolis. Milijonai kilometrų kelių ir greitkelių buvo pastatyti siekiant padėti vairuotojams nusigauti iš vienos vietos į kitą.

Daugiau

Ekonomika ir verslas

Perėjimas nuo „plytų“ prie „paspaudimų“: sekime paskui vartotojų elgseną

Visame pasaulyje vyksta labai brangių produktų internetinės akcijos, nuo kurių mirga visos antraštės ir, kurios patraukia mūsų dėmesį, pradedant „Vienišių diena“ (angl. Singles Day) baigiant „Kibernetiniu pirmadieniu“ (angl. Cyber Monday).

Daugiau

Kibernetinė rizika

Klaidingas supratimas apie kibernetinių rizikų draudimą

Nesvarbu, ar tai yra duomenų pažeidimas, išpirkos reikalaujanti programinė įranga, ar duomenų vagystė, vykdoma elektroninio pašto žinutėmis – įmonės susiduria su nuolat kintančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kibernetiniai nusikaltimai kainuoja iki 600 milijardų JAV dolerių kasmet.

Daugiau

Kibernetinė rizika

Ar egzistuoja draudimas nuo baudų už BDAR pažeidimus šalyse, kuriose vykdote veiklą?

Organizacijos visame pasaulyje sunerimo dėl galimo finansinio Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) poveikio. Labai svarbu išsiaiškinti, kaip skirtingose jurisdikcijose yra traktuojamas draudimas nuo baudų, teisinių ir kitų išlaidų bei įsipareigojimų, susijusių su duomenų saugumo pažeidimais.

Daugiau

Ekonomika ir verslas

Dešimtmetis po finansų krizės: organizacijos siekia sumažinti riziką, kad nepasikartotų pastaroji krizė

Dabar jau prabėgo 10 metų nuo 2007–2008 m. finansinės krizės, kuri daugelio manymu, buvo didžiausia finansinė krizė nuo Didžiosios depresijos laikų. Pasibaigus krizei buvo priimti tam tikri reglamentai, kuriais siekiama užkirsti kelią krizės pasikartojimui, todėl bankai jaučiasi tvirčiau.

Daugiau

Daugiau įžvalgų