EN LV EE

2019 metų verslo tendencijos: nepastovumo valdymas ir augimo skatinimas

Ištisus metus žiniasklaidoje antraštės mirga apie uraganus, didžiulius gaisrus, „Brexit“ ir pasaulinių prekybos sutarčių perrašymą, o organizacijos mėgina suvaldyti nepastovumą, siekdamos geriausiai pasinaudoti esamomis galimybėmis. Praėjusiais metais taip pat buvo fiksuojamas rekordinis įmonių susijungimų ir įsigijimų skaičius visame pasaulyje, ir tikimasi, kad vien tik JAV akcijų rinka padidės daugiau nei 75 mlrd. JAV dolerių, ir net gi prognozuojama, kad 2019 m. augimas bus dar didesnis.

Nors nepastovumas išliks ne tik 2019 m., bet ir vėlesniais metais, organizacijos gali imtis veiksmų, padėsiančių jį suvaldyti. Šiame straipsnyje pateikiamos penkių bendrovės „Aon“ vadovų įžvalgos dėl svarbių ir aktualių problemų, su kuriomis bendrovės susidurs ateinančiais metais, ir, pristatomi galimi jų sprendimo būdai.

Naudodamiesi duomenimis maksimaliai padidinkite našumą ir valdykite nenuspėjamus ateities įvykius

2019 metų verslo tendencijosPramonės sektoriuose vyksta pokyčiai. Vartotojų prioritetai bei pageidavimai reikšmingai keičia tradicinius verslo modelius. Pramonės šakose vyksta poslinkiai ir, atrodo, per naktį atsirado naujų verslo modelių.

Nors ir išlieka rizika, taip atsiranda ir didžiulės galimybės. Per mažiau nei du dešimtmečius „S&P 500“ stebėjo, kaip technologijų įmonės pereina į 10 didžiausių bendrovių rankas, nes nematerialusis turtas, pavyzdžiui, intelektinė nuosavybė, duomenys, prekės ženklai ir patentai, pakeičia materialųjį turtą. Kadangi šio turto vertė nuolat auga, organizacijos nesugeba atitinkamai jo apsaugoti: apytikriai keturis kartus daugiau lėšų yra skiriama materialiojo turto draudimo apsaugai, lyginant su lėšomis, skiriamomis nematerialaus turto draudimui.
Naudodami įvairius modelius ir prognozavimo modelių analizę, nuosekliai dirbame su verslo lyderiais, kad galėtume sukurti sprendimus, kurie leistų efektyviau apsaugoti įmonių balansus bei padėtų atskleisti naujas galimybes. Suprasdami istorinius modelius, ir atsižvelgdami į tai, kas įmanoma, ar netgi tikėtina, galime gauti realius duomenis. Kadangi skaitmeninė transformacija tęsiasi ir mes pradedame suvokti pramonės ateitį tradiciniuose sektoriuose, pavyzdžiui, gamybos ir statybos srityse, daugiau duomenų leis pateikti analitines įžvalgas, kurios suteiks įmonėms galimybę priimti efektyvius sprendimus realiuoju laiku. Siekiant sušvelninti ar suvaldyti riziką, ar pasinaudoti atsiradusia galimybe, – visais šiais atvejais, minėtos įžvalgos suteikia konkurencinį pranašumą.

– Bendrovės „Aon“, „JAV komercinės rizikos ir sveikatos sprendimų“ padalinio generalinis direktorius Lori Goltermann

Naujų prioritetų nustatymas rizikos mažinimo atžvilgiu ir kapitalo efektyvumo didinimas

Nuo prieš dešimtmetį įvykusios pasaulinės finansų krizės pradžios, daugelis organizacijų ėmėsi atitinkamų veiksmų, siekdamos sumažinti su balansais susijusias rizikas ir padidinti jų atsparumą ir tvarumą. Persikėlę į šiandieną, matome, kad mums gresia pavojus pajusti šių grėsmingų reiškinių pasekmes ir pamiršti per krizę išmoktas pamokas, įskaitant ir rizikos perkėlimo naudą.

Stichinės nelaimėsPavyzdžiui, per 2018 m. pirmąjį pusmetį visame pasaulyje įvyko daugiau nei 150 stichinių nelaimių, o remiantis naujausiais duomenimis, patirti nuostoliai siekė – 45 mlrd. JAV dolerių. Tačiau pradinė, su šiais įvykiais susijusių apdraustųjų nuostolių suma, siekė 21 mlrd. JAV dolerių, t.y. 40 procentų mažiau lyginant su paskutinių 10 metų vidurkiu. Tokio draudimo apsaugos – arba „kapitalo efektyvumo“ – spragos yra akivaizdžios, kai žvelgiama į uraganų „Harvey“, „Irma“ ir „Marija“ sukeltus nuostolius; tik mažiau nei 50 procentų patirtų ekonominių nuostolių, buvo apsaugoti draudimo ar perdraudimo sektoriuose.

Nesvarbu, ar tai susiję su nelaimėmis, ar atsakingu požiūriu į ateitį, siekiant apsisaugoti nuo didelio masto ekonominių krizių, perdraudimo sektoriuje vis dar esama milžiniškų galimybių ir toliau padėti įmonėms, vyriausybėms ir šalims mažinant rizikas ir efektyviau apsaugant savo balansus. Tokios pastangos mažinti riziką padeda didinti atsparumą didelio masto sukrėtimams ir prisideda prie ekonominės pažangos skatinimo.

– Bendrovės „Aon“, „Perdraudimo sprendimai“ padalinio generalinis direktorius Andy Marcell

Darbuotojų ir darbdavių finansinė gerovė

Per pastarąjį dešimtmetį pastebėjome, kad darbdaviai yra linkę permesti atsakomybę darbuotojams už pensijų ir sveikatos priežiūros sprendimus. Bet kai kalbama apie finansinę gerovę bendrąja prasme – situacija yra priešinga. Šiandien tik 14 procentų darbdavių yra parengę darbo jėgos finansinės gerovės strategiją, tačiau planuojama, kad per ateinančius trejus metus tokių darbdavių skaičius išaugs iki 62 procentų. Darbuotojo gebėjimas patikimai valdyti finansus ruošiantis ateičiai, sukelia jam daugiau streso darbo vietoje. Maždaug trys iš keturių JAV dirbančiųjų gyvena nuo algos iki algos, ir, kaip žinia, tokia finansinė įtampa gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip nerimas ir depresija. Darbdaviai supranta būtinybę imtis veiksmų ir užkirsti kelią trumpalaikėms ir ilgalaikėms problemoms dėl darbuotojų produktyvumo ar išėjimo į pensiją. Investavimas į mokymo programas ar taupymo priemones gali padėti sumažinti darbuotojų patiriamą įtampą ir leisti jiems jaustis labiau užtikrintiems valdant savo finansus šiandien ir ateityje.

Dėl didelių rinkos svyravimų, darbuotojams tampa vis sunkiau valdyti savo investicijas. Visame pasaulyje gyvenimo trukmė ilgėja, o darbuotojų pensinio aprūpinimo planų ir pensijų planų deficitas sudaro 1 trilijoną JAV dolerių. Mūsų naujausi tyrimai rodo, kad tik vienas iš trijų JAV darbuotojų yra pasirengęs išeiti į pensiją, sulaukęs 67 m. – vėlyvas išėjimas į pensiją ar pensinių pajamų mažėjimas tampa realybe.

Iš tiesų, finansinės gerovės užtikrinimas turi būti laikomas prioritetu, ir yra būtina sąlyga gyventojų išsilavinimo lygio kėlimui ir geriausias būdas užtikrinti jų finansinę ateitį. Nepriklausomai nuo programos ypatumų, organizacijos, turinčios finansinės gerovės programas, paprastai turi daugiau darbuotojų, kurie prisideda prie savo pensijų planavimo, yra patenkinti tuo planu ir mažiau lėšų išleidžia sveikatos priežiūrai.

– „Aon“, „Senatvės pensijų ir investavimo“ padalinio generalinis direktorius Cary Grace

Holistinis požiūris į sveikatą nuolatinės kaitos akivaizdoje

Sveikatos priežiūros išlaidos ir toliau auga, gerokai viršydamos infliaciją, o tai kelia naujus iššūkius vyriausybėms, darbdaviams ir bendrai asmenims visame pasaulyje. Kadangi šios išlaidos didėja sparčiau nei darbo užmokestis, darbdaviai pastebi, kad sveikatos priežiūros išlaidos praryja neproporcingai didelę pelno dalį. Tuo pačiu metu sveikų pasaulio gyventojų skaičius nepaliaujamai mažėja, plintant lėtinėms ligoms, pavyzdžiui, diabetui ir širdies ligoms visame pasaulyje. Nuo sumažėjusio produktyvumo iki išaugusių išmokų – prasta sveikata daro įtaką balansams.

Besikeičiančios reguliavimo taisyklės ir skirtingos pristatymo sistemos daro pasaulinį sveikatos priežiūros žemėlapį vis sudėtingesniu. Pavyzdžiui, pažvelkite į JAV, kur pokyčiai visame sveikatos priežiūros sektoriuje vyksta precedento neturinčiu tempu. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai – nuo ligoninių sistemų, gydytojų iki farmacijos sektoriaus ir net naujesnių pramonės žaidėjų, pavyzdžiui, technologijų įmonių, stengiasi paskatinti naujoves, siekdami pagerinti bendrą sveikatos priežiūros būklę: pradedant išlaidomis ir baigiant ilgalaikiais padariniais visuomenei.

Šiame žemėlapyje atsiranda asmeninės sveikatos technologijos, tokios kaip, dėvimi išmanūs prietaisai ir įvairios programėlės, nustatančios cukraus kiekį kraujyje ar širdies susitraukimų dažnį, kurios padeda asmenims geriau suprasti ir prižiūrėti savo sveikatą. Vis dažniau organizacijos supranta, kad sveikata yra ne tik fizinė. Bendras atskirų veiksnių derinys, įskaitant emocinius, socialinius ir finansinius veiksnius, gali turėti įtakos asmens gerovei. Siekdamos kaip galima geriau kontroliuoti neigiamą įtaką žmogaus sveikatai turinčius veiksnius, įskaitant išlaidų mažinimą per ilgiau trunkančius elgesio pokyčius, organizacijos visame pasaulyje ieško gerovės programų, kuriomis siekiama ugdyti, motyvuoti ir skatinti įvairius asmens sveikatos elementus.

– Bendrovės „Aon“, „Sveikatos sprendimai“ padalinio generalinis direktorius John Zern

Įmonių konkurencinio pranašumo didinimas, pasinaudojant analitinėmis priemonėmis

2019 metų verslo tendencijosMilijonai prietaisų jau yra prijungti prie interneto, ir šis skaičius ir toliau nepaliaujamai didės. Kadangi daiktų interneto apimtys ir toliau sparčiai auga, o jutikliais iš asmeninių išmaniųjų įrenginių gaunama vis daugiau duomenų, todėl tinkamų sistemų įdiegimas ir tos pačios kalbos naudojimas įmonėje, siekiant efektyviausiai pasinaudoti surinktais duomenimis ir padaryti tiksliausias įžvalgas – ir toliau išliks prioritetu.

Prognozuojamasis modeliavimas jau įrodė, kaip gauti duomenys gali padėti priimti pažangesnius sprendimus. Kartu su dirbtiniu intelektu, mums atsiveria galimybė pereiti prie sprendimų priėmimo realiuoju laiku. Įmonėms, kurios tinkamai tą daro, duomenys ir iš jų gauta informacija padės padidinti konkurencinį pranašumą. Norėdamos iš tikrųjų įgyti tokį pranašumą, organizacijos turėtų kompleksiškai pažvelgti į šią galimybę.

Bendrovė atsižvelgdama į įvairių funkcinių grupių turimą informaciją ir, suprasdama, kaip tokia informacija gali padėti surasti atsakymus į platesnio pobūdžio klausimus, gali lengviau priimti įvairaus masto ir pakartotinai naudojamus sprendimus. Bendrovė pasitelkdama bendrą analitinių priemonių ir kalbos rinkinį, privalės susidaryti teisingas įžvalgas tinkamu laiku, ir tai leis jai strategiškai augti. Organizacijos, įskaitant ir mūsų bendrovę, ir toliau investuoja į platformas, kurios leidžia priimti sprendimus realiuoju laiku. Unikalios įžvalgos, įskaitant tas, kaip geriausiai panaudoti finansinį ir žmogiškąjį kapitalą, leidžia lyderiams numatyti ir pasinaudoti rinkos galimybėmis. Išmaniai naudojant duomenis galima užsitikrinti konkurencinį pranašumą, kuris laikui bėgant atneš investicinę grąžą klientams, investuotojams ir net reitingų agentūroms.

– Bendrovės „Aon“, „Duomenys ir analitinės paslaugos“ padalinio generalinis direktorius John Bruno

Apie Aon Baltic